fot. PAP/Paweł Supernak

Wizyta Jarosława Gowina w Berlinie

Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii, złoży dziś wizytę w Berlinie. Polityk spotka się z szefem niemieckiego Bundestagu oraz federalnym ministrem gospodarki i energii.

Tematem rozmów ma być rola Unii Europejskiej w światowej gospodarce po pandemii, polityka cyfrowa, tzw. Zielony Ład i stosunki handlowe z USA i Chinami.

Ponadto wicepremier Jarosław Gowin spotka się z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców w Niemczech i federalnym ministrem pracy.

O szczegółach tych rozmów mówi Anna Kornecka, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

– W trakcie tej wizyty zaplanowano również spotkanie z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców w Niemczech. Wicepremier Jarosław Gowin przedstawi informacje o inwestycjach niemieckich przedsiębiorstw w Polsce, sprawy realizacji planu dla pracy i rozwoju Polskiej Strefy Inwestycji oraz założenia Krajowego Planu Odbudowy – informuje Anna Kornecka.

Wicepremier spotka się z przedstawicielami polskich mediów w siedzibie berlińskiego oddziału Instytutu Pileckiego o 15.30.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl