J. Gowin: ponad podziałami powinniśmy życzyć sukcesów szefowej MEN – celem jest przyszłość Polski

Wraz z inauguracją roku szkolnego, powraca dyskusja nad jakością kształcenia. W myśl reformy proponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość niezbędnym warunkiem jest tutaj likwidacja gimnazjów. Ponad podziałami politycznymi powinniśmy życzyć sukcesów minister Annie Zalewskiej – mówił wicepremier Jarosław Gowin.

Likwidacja gimnazjów – realizacja tego postulatu, w myśl reformy proponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość, jest głównym warunkiem poprawy jakości edukacji w polskich szkołach. Pod taką zmianą podpisuje się wicepremier Jarosław Gowin.

– Tutaj ponad podziałami politycznymi powinniśmy życzyć sukcesów pani minister Zalewskiej i nauczycielom, bo chodzi w końcu o najważniejszy element przyszłości polski – tą przyszłością są polskie dzieci, polska młodzież – zaznaczył polityk.

Poprawa jakości nauczania jest potrzebna także na uczelniach wyższych. Również tutaj planowana jest głęboka reforma. Szczegóły projektu przygotowanego przez resort nauki, a poprzedzonego szerokimi konsultacjami, poznamy 19 września.

– Moje reformy nastawione są na to, żeby zdecydowanie podnieść poziom kształcenia, a to znaczy także, żeby podnieść poziom wymagań. Z czego wzięła się ta masowość studiów i obniżenie poziomu wymagań? Z wadliwego mechanizmu finansowania. Pieniądz szedł za studentem, co oznaczało, że im więcej studentów, tym więcej pieniędzy – powiedział Jarosław Gowin.

Pierwsze kroki w stronę poprawy jakości kształcenia zostały już poczynione. Teraz pora na kolejne. Gorąca debata toczy się m.in. o długość studiów zaocznych. Te mogą być wydłużone z pięciu do siedmiu lat.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl