fot. twitter.com/MRPiT_GOV_PL

Wicepremier J. Gowin: Rusza nabór wniosków na innowacyjne technologie wodorowe

Ruszył nabór do konkursu wodorowego w ramach mechanizmu IPCEI. Program ma wspierać politykę gospodarczą i konkurencji Unii Europejskiej. Projekty, jakie można zgłaszać do konkursu, powinny opierać się na nowoczesnych technologiach wodorowych. Muszą się też charakteryzować partnerstwem z innymi państwami Wspólnoty. Obecnie trwa dyskusja, czy będą to trzy, czy cztery kraje.

Nabór zainaugurował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Polityk podkreślił, że inwestycje wodorowe to przyszłość.

Jeżeli chodzi o tempo prac legislacyjnych, czekamy z niecierpliwością na wpisanie projektu do wykazu prac Rady Ministrów. Będę też postulował, aby ten projekt stał się częścią Polskiego Nowego Ładu, który mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach zostanie przyjęty i ogłoszony – dodał Jarosław Gowin.

https://twitter.com/MRPiT_GOV_PL/status/1367780787861532674

Nabór wniosków do konkursu wodorowego w ramach IPCEI zakończy się 26 marca 2021 roku. Polska jest jednym z liderów w produkcji wodoru. W skali Europy zajmujemy trzecie miejsce, a w skali świata na piąte.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl