Witowo: Prezydent Duda otworzy VIII Szlak bez granic

Już po raz 8. w Witowie koło Zakopanego odbędzie się bieg „Szlak Bez Granic”. Jego trasa rozpoczyna się po stronie polskiej, a kończy w słowackich Orawicach. Zawody w tym roku otworzy prezydent RP Andrzej Duda.

Z uwagi na brak śniegu, w tym roku nie będzie to bieg narciarski, ale nordic walking – marszobieg z kijkami.

Na uczestników biegu czeka m.in. bezpłatny wstęp na baseny termalne w Orawicach i ciepły poczęstunek.

Bieg Narciarski „Szlak Bez Granic” organizowany jest od 2007 roku. Lokalizacja startu zmienia się rotacyjnie co roku – raz jest to Witów, a raz Orawice. Trasa liczy 13 km, a celem zawodów jest popularyzacja narciarstwa biegowego w Tatrach Zachodnich.

Patronat Honorowy nad imprezą sprawują prezydenci: Polski – Andrzej Duda oraz Słowacji – Andrej Kiska. Zawodnicy wystartują tuż przed godziną 10.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl