Kolejne miasta z dofinansowaniem UE na inwestycje drogowe

Kolejne cztery miasta podpisały umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych z funduszy Unii Europejskiej. Środki pochodzą z Programu Infrastruktura i Środowisko. Do Gorzowa Wielkopolskiego, Nowego Sącza, Sosnowca oraz Torunia trafi w sumie blisko 217 milionów złotych.

W Gorzowie przebudowana zostanie droga krajowa nr 22. Inwestycja w Nowym Sączu przewiduje m.in. budowę nowego mostu na rzece Dunajec. Z kolei Sosnowiec przebuduje skrzyżowanie drogi krajowej nr 94. W Toruniu ma zostać ułatwiony m.in. dojazd do autostrady A1.

Podczas podpisania umów o dofinansowanie, obecny był wiceminister rozwoju, Witold Słowik.

– Cieszę się bardzo, że te inwestycje będą mogły być zrealizowane i w sposób (…) rozsądny obciążą budżety miast. Program operacyjny infrastruktura i środowisko (…) służy zwiększeniu dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią TEN-T. Ma na celu w pierwszym rzędzie odciążenie centrum miast od nadmiernego ruchu, ale również lepsze skomunikowanie tych miast z siecią dróg krajowych, dróg ekspresowych – tłumaczył wiceminister Witold Słowik.

Dzięki oszczędnościom przetargowym w zakontraktowanych już projektach, możliwe było przyznanie czterem miastom wyższego dofinansowania. Wzrosło ono z 27 proc. do 85 proc. wartości tzw. wydatków kwalifikowanych.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl