Jaworzno: w czerwcu rusza budowa fabryki koncernu Mercedes

W czerwcu ruszy budowa fabryki koncernu Mercedes w Jaworze na Dolnym Śląsku. W połowie roku rozpocznie się także rekrutacja pracowników, którzy znajdą zatrudnienie w zakładzie. Inwestor ma wyłożyć na budowę fabryki ok. 500 mln euro.

W fabryce w Jaworze mają być produkowane zaawansowane technologicznie czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne.

Będą to motory nowej generacji, spełniające europejskie normy emisji spalin, badane w rzeczywistych warunkach drogowych, a nie jak do tej pory – w warunkach laboratoryjnych.

Zgodnie z planami budowa ma zakończyć się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl