fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda spotka się w czwartek z mieszkańcami Łowicza i Turku

Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna w czwartek objazd po kraju na pokładzie DudaBusa, odwiedzi mieszkańców Łowicza (woj. łódzkie) oraz Turku (woj. wielkopolskie) powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS i członek sztabu wyborczego prezydenta Krzysztof Sobolewski.

Prezydent Andrzej Duda zainaugurował swoją kampanię wyborczą w ostatnią sobotę. W wystąpieniu podczas konwencji zapowiedział powrót DudaBusa, którym objeżdżał Polskę w poprzedniej kampanii prezydenckiej i którym również w obecnej kampanii będzie docierał na spotkania z wyborcami.

„Będę ogromnie wdzięczny za każdą obecność, za każdą uściśniętą dłoń, za każdą uwagę, także za każdą krytykę, która jest ważna, bo pozwala naprawiać Rzeczpospolitą i robić to, co jest istotne dla ludzi” – mówił w sobotę szef państwa polskiego.

Objazd po kraju prezydenta Andrzeja Dudy rozpocznie się w czwartek.

„Tak jak zapowiadał prezydent Duda, DudaBus wraca na szlak po Polsce od czwartku. W tym dniu Andrzej Duda odwiedzi mieszkańców Łowicza oraz Turku” – powiedział Sobolewski.

„W kolejnych dniach DudaBus będzie odwiedzał kolejne miejscowości. Planujemy, że do końca kampanii wyborczej prezydent odwiedzi ponad 100 miejscowości” – dodał polityk PiS.

W środę został zaprezentowany sztab wyborczy ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy. Mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło została szefową kampanii, Joachim Brudziński – szefem sztabu organizacyjnego, a b. premier Beata Szydło – sztabu programowego. Rzecznikiem sztabu został europoseł Adam Bielan. [czytaj więcej] 

W sztabie znaleźli się też: wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, szef gabinetu politycznego premiera Krzysztof Kubów, rzecznik rządu Piotr Müller, wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, wicerzecznik PiS Radosław Fogiel oraz poseł PiS Przemysław Czarnek.

Prezydent Andrzej Duda w sobotę podczas inaugurującej konwencji wyborczej podkreślał, że najważniejszym celem jego prezydentury jest podniesienie poziomu życia Polaków. Deklarował chęć spotkania się z jak największą liczbą mieszkańców Polski; apelował do swoich kontrkandydatów, aby prowadzić uczciwą kampanię wyborczą.

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, kontrkandydatami Andrzeja Dudy będą: wicemarszałek Sejmu, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz związany z TVN Szymon Hołownia.

Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl