fot. PAP/EPA

W. Zełenski do A. Dudy: Nie poddamy się, nawet jeśli Rosjanie otoczą Kijów

Nie poddamy się, nawet jeśli Rosjanie otoczą miasto. Jeśli rozpoczną blokadę Kijowa, skończą jak naziści oblegający Leningrad w czasie II wojny światowej – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wieczornej rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą.

„>>Nie poddamy się, nawet jeśli Rosjanie otoczą miasto. Jeśli rozpoczną blokadę Kijowa, skończą jak naziści oblegający Leningrad w czasie II wojny światowej. Nie złamią nas i odejdą w niesławie, jako zbrodniarze<< – tak powiedział do mnie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski dziś wieczorem” – przekazał na Twitterze w czwartek w nocy prezydent Andrzej Duda.

https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1499517120022990849?s=20&t=UXGxflYhj9o4DPnYFRQbnw

W czasie czwartkowej konferencji prasowej w Kijowie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mówił, że codziennie ma kontakt telefoniczny z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Ocenił, że relacje są bardzo dobre. Dodał, że Duda prosi o aktualne informacje na temat sytuacji na Ukrainie i oferuje pomoc.

Inwazja rosyjska na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego. Od tego czasu do Polski przybyło ponad 604 tys. uchodźców z Ukrainy uciekających przed wojną. Tylko w czwartek, ósmego dnia inwazji, od północy do godz. 7.00 rano granicę ukraińsko-polską przekroczyło 27,1 tys. osób. W środę do Polski przybyło 95 tys. uchodźców.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1499406279520882688?s=20&t=UXGxflYhj9o4DPnYFRQbnw

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl