OBWE: aneksja Krymu sprzeczna z prawem międzynarodowym

Przyłączenie Krymu do Rosji jest „sprzeczne z prawem międzynarodowym” – oświadczył przewodniczący Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) Didier Burkhalter. 

Minister spraw zagranicznych Szwajcarii i przewodniczący OBWE Didier Burkhalter uważa, że najnowsze kroki podjęte we wtorek przez Rosję w sprawie statusu Krymu stanowią naruszenie fundamentalnych zobowiązań OBWE i są niezgodne z prawem międzynarodowym – głosi komunikat opublikowany w nocy z wtorku na środę. Szwajcaria w tym roku przewodniczy pracom OBWE.

Jak podkreślono, ostatnie wydarzenia „nie powinny oznaczać końca dyplomacji w celu przezwyciężenia kryzysu”.

Uczciwy i szczery dialog oraz wysiłki na rzecz przerzucania mostów są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek – napisano w oświadczeniu OBWE.

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał we wtorek traktat o przyjęciu Krymu i Sewastopola do Federacji Rosyjskiej. Wcześniej wygłosił orędzie do obu izb parlamentu, w którym zapewnił, że Moskwa nie chce rozbioru Ukrainy. Kroki Rosji wobec Krymu potępiły m.in. USA i Wielka Brytania, a także NATO.

PAP/RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl