fot. TT/KancelariaSejmu

Marszałek Sejmu z nuncjuszem apostolskim m.in. o relacjach polsko-watykańskich

Polskowatykańskie relacje dwustronne oraz kwestie wychowania młodzieży wobec wyzwań współczesnego świata, to niektóre tematy rozmowy marszałek Sejmu Elżbiety Witek z nuncjuszem apostolskim w Polsce ks. abp. Salvatorem Pennacchio poinformowała Kancelaria Sejmu.

Jak przekazano w komunikacie, podczas spotkania Witek podkreśliła, że ubiegłoroczne obchody 100. rocznicy wznowienia relacji dwustronnych pomiędzy Polską a Stolicą Apostolską przyczyniły się do intensyfikacji współpracy bilateralnej.

„W 2019 r. w Ogrodach Watykańskich upamiętniliśmy historię relacji polskowatykańskich i szczególne więzi łączące Polskę i Stolicę Apostolską, Zielonym Pomnikiem dębem o imieniu Franciszek. Dziękujemy za udział specjalnego przedstawiciela Stolicy Apostolskiej kard. Zenona Grocholewskiego w obchodach 75. rocznicy wyzwolenia Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady w AuschwitzBirkenau” – mówiła Witek, cytowana przez Centrum Informacyjne Sejmu.

Wśród podjętych tematów pojawiły się również kwestie wychowania młodzieży wobec wyzwań współczesnego świata. Rozmówcy – jak przekazano w komunikacie – zwracali uwagę na znaczenie chrześcijańskich wartości w wychowaniu młodych pokoleń.

Nuncjusz apostolski przypomniał słowa, które padły podczas jednej z rozmów z papieżem Franciszkiem. Papież, tuż po powrocie ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, mówił, że spotkał w Polsce prawdziwą wiarę.

Marszałek Sejmu stwierdziła z kolei, że na podstawie wieloletniego doświadczenia jako nauczyciela i wychowawcy zauważa, że młodzież nie zawsze radzi sobie z problemami, z którymi radziły sobie poprzednie pokolenia.

Marszałek Witek w rozmowie z Nuncjuszem Apostolskim przypomniała również czasy stanu wojennego w Polsce i znaczenie Kościoła w Polsce.

„Kościół wspierał nas w trudnych momentach, dając wsparcie duchowe, ale i materialne” – przypomniała Witek.

Na zakończenie spotkania abp Pennacchio zaprosił marszałek Sejmu do wzięcia udziału w uroczystościach z okazji 7. rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka.

PAP

drukuj