fot. PAP/Leszek Szymański

[TYLKO U NAS] P. Sałek: Ci, którzy mają zastrzeżenia do Samorządowej Karty Praw Rodzin – powinni przeczytać ten dokument ze zrozumieniem

Jeśli spojrzymy na Samorządową Kartę Praw Rodzin, jej tekst, czasami występowało wiele przekłamań. Ci, którzy mają zastrzeżenia do tego dokumentu, powinni się z nim zapoznać, ze zrozumieniem przeczytać i zobaczyć, jaki to jest wartościowy dokument – powiedział Paweł Sałek, doradca prezydenta ds. polityki klimatycznej i radny sejmiku województwa łódzkiego, w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.

Coraz więcej samorządów decyduje się na przyjęcie Samorządowej Karty Praw Rodzin. Jest to wyraz troski o rodzinę przy jednoczesnym dbaniu o zaprzestanie szerzenia się szkodliwych treści wśród dzieci.

– To jest istotna sprawa i jeśli spojrzymy na tę Kartę, jej tekst, czasami występowało wiele przekłamań – ci, którzy mają zastrzeżenia do tego dokumentu, powinni się z nim zapoznać, ze zrozumieniem przeczytać i zobaczyć, jaki to jest wartościowy dokument. Jeśli chodzi o realne działania związane z tym, co sejmik województwa łódzkiego może zrobić dla rodzin, to jest wspaniała inicjatywa, która pojawiła się w tamtym roku i została przeprowadzona przez sejmik województwa łódzkiego dzięki pracy zarządu. Zamiast programu in-vitro, który był przygotowany przez poprzednią koalicję, została zaproponowana zupełnie inna koncepcja podejścia do tych ogromnych i bardzo przykrych problemów ludzi, którzy mają problem z poczęciem dziecka czy z bezpłodnością – powiedział doradca prezydenta do spraw polityki klimatycznej.

Tutaj było zupełnie inne podejście – zaakcentował gość TV Trwam.

– Właśnie dzięki środkom województwa łódzkiego, środkom samorządowym i środkom krajowym, rządowym udało się stworzyć, uważam, genialny program dla tych osób, które mają tego typu kłopoty związane z poczęciem potomstwa. Z tego względu, że dzisiaj ten program który funkcjonuje od półtora roku, już ma pewne sukcesy, jednocześnie oddaje ścieżkę realizacji leczenia poprzez czterdziestu specjalistów, co oznacza, że pary, które zgłaszają się do tego programu, przechodzą całą ścieżkę od specjalistów. Ten program naprawdę pokazuje, że zamiast tej agresywnej metody, która bezpośrednio próbuje ingerować w ciało człowieka, jednak daje się możliwość, ażeby tę bezpłodność leczyć – mówił Paweł Sałek.

Źródłem i początkiem tej Karty była rocznica bytności Ojca Świętego Jana Pawła II na ziemi łódzkiej i odniesienie do tego, jak ważne dla Papieża Polaka były sprawy związane z rodziną.

– Musimy pamiętać o tym, że są różne sytuacje w życiu, są bardzo skomplikowane sytuacje rodzinne, losowe, dlatego też podejście do rodziny jest na terenie województwa łódzkiego bardzo szerokie, co chcielibyśmy bardzo podkreślić. Nie ma takiej sytuacji, że matka, która wychowuje samotnie dziecko, jest w jakiś sposób wykluczona z tych programów i propozycji, które są przedkładane na poziomie sejmiku, bo to także jest rodzina – podsumował Paweł Sałek.

radiomaryja.pl

drukuj