fot. PAP/Jacek Turczyk

Andrzej Duda spotkał się z Jebem Bushem

Prezydent Andrzej Duda przyjął dziś na spotkaniu Jeba Busha, który chce uzyskać mandat partii republikańskiej do startu w wyborach na prezydenta USA. Rozmowy dotyczyły oceny sytuacji w regionie środkowej Europy.

Prezydent Duda przedstawił swoją koncepcję bezpieczeństwa i wyraził nadzieję, że ustalenia szczytu NATO pójdą znacznie dalej niż tylko utrwalenie obecnego stanu rzeczy.

– Rzeczywista ocena sytuacji – taka, która nie opiera się na życzeniowym myśleniu, że pokój nadejdzie sam  z siebie, tylko, że jest zapewniany przez wzajemne, twarde gwarancje bezpieczeństwa. Oznacza także dzisiaj potrzebę  większego amerykańskiego zaangażowania w bezpieczeństwo tego regionu i takiego kierunku polityki amerykańskiej pan prezydent elekt by oczekiwał, a też gubernator Bush bardzo wyraźnie pokazywał, że to byłaby także jego perspektywa patrzenia na rzeczywistość – powiedział prof. Krzysztof Szczerski.

Prof. Krzysztof Szczerski zapowiedział, że w najbliższych miesiącach po zaprzysiężeniu prezydenta elekta, planowane jest podjęcie bardzo intensywnego dialogu polsko-amerykańskiego.

Nie zabrakło także wymiany poglądów na temat zwycięskiej kampanii prezydenckiej, którą w najbliższych miesiącach będzie musiał rozpocząć przyszły kandydat republikanów w wyścigu po fotel prezydenta USA.

Jeb Bush wraz z małżonką odwiedził dziś także Muzeum Powstania Warszawskiego i spotkał się z ustępującym prezydentem i marszałkiem Sejmu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj