Wigilia dniem wolnym od handlu – Senat przyjął nowelizację ustawy

Senat przyjął bez poprawek nowelę ustawy, która ustanawia niedzielę wigilijną wolną od handlu. Ustawa przewiduje jednocześnie, że sklepy będą otwarte 10 i 17 grudnia.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej, Stanisław Szwed, powiedział podczas dyskusji w Senacie, że rząd akceptuje ustawę.

Rada Ministrów proponowała wcześniej, aby handel w niedzielę 10 grudnia odbywał się do godz. 14.00. Sejmowa większość odrzuciła jednak to rozwiązanie.

24 grudnia będzie dniem wolnym od handlu. Pracująca Wigilia zostanie przeniesiona na 10 grudnia. Różnica między projektem rządowym a poselskim polegała na tym, iż my zaproponowaliśmy, aby pracownicy handlu pracowali 10 grudnia do godziny 14.00. Akceptujemy to rozwiązanie, które zostało przyjęte, bo jest to dobre rozwiązanie, aby Wigilia była dniem wolnym od pracy – wskazał Stanisław Szwed.

Ustawa trafi teraz do prezydenta. Obecnie handel w niedzielę jest możliwy w dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem. Ponadto handel jest możliwy jeszcze w jedną niedzielę przed Wielkanocą oraz w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. Gdyby nie zaproponowane zmiany to sklepy w tym roku byłyby otwarte 17 i 24 grudnia.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl