fot. PAP/EPA

Wielka Brytania przyjmie do 20 tys. uchodźców z Afganistanu

Wielka Brytania przyjmie do 20 tys. uchodźców z Afganistanu i apeluje do innych krajów, aby poszły za jej przykładem – poinformowała w artykule, jaki ukazał się wydaniu dziennika „Daily Telegraph”, brytyjska minister spraw wewnętrznych Priti Patel.

„Nasz nowy program przesiedlenia obywateli afgańskich pozwoli nam przyjąć do 20 tys. ludzi, którzy zmuszeni są uciekać z Afganistanu. Pierwsze 5 tys. przybędzie w przyszłym roku” – napisała Priti Patel.

Dodała, że w ramach programu priorytetowo traktowane będą kobiety, dziewczęta oraz mniejszości religijne i inne.

Minister podkreśliła, że Wielka Brytania nie może działać w pojedynkę i apeluje do innych krajów, aby poszły w jej ślady.

„Zjednoczone Królestwo robi wszystko, co w jego mocy, aby zachęcić inne kraje do pomocy. Nie chcemy tylko dawać przykładu, nie możemy tego robić sami” – napisała.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl