fot. PAP/Adam Warżawa

D. Tusk będzie rozmawiał o ekologii i służbie zdrowia na Podlasiu

Donald Tusk, lider PO, udaje się dziś na Podlasie; w planach ma spotkanie z organizacjami ekologicznymi w Goniądzu i wizytę w szpitalu w Sejnach. Drugie ze spotkań ma być poświęcone problemom służby zdrowia i szczepieniom przeciwko COVID-19.

Były premier kontynuuje w tym tygodniu objazd po kraju w ramach akcji „Kierunek Przyszłość”, w której uczestniczą także parlamentarzyści i samorządowcy związani z Koalicją Obywatelską. 17 sierpnia br. Donald Tusk odwiedził Warmię i Mazury, a dziś będzie przebywał na Podlasiu.

„Dwa tematy przewodnie dzisiejszych spotkań to kwestie związane z ochroną klimatu i ochrona zdrowia” – podkreśla Jan Grabiec, rzecznik PO.

Według niego lider Platformy ma rozmawiać m.in. o kondycji służby zdrowia i szczepieniach przeciwko COVID-19, ponieważ Podlasie to jeden tych z regionów, gdzie poziom wyszczepialności jest wyjątkowo niski.

Wśród poruszanych przez Donalda Tuska tematów ma być także kwestia małego ruchu granicznego.

Z harmonogramu wizyty lidera PO wynika, że przed południem spotka się z organizacjami ekologicznymi w Goniądzu – mieście nad Biebrzą, nieopodal Biebrzańskiego Parku Narodowego. Następnie o godz. 11.45 ma zaplanowaną w tym samym mieście konferencję prasową. Dwie godziny później Donald Tusk odwiedzi szpital powiatowy w Sejnach.

Na Podlasiu będzie przebywać też liczne grono parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej, m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, senator Bogdan Klich, europoseł Tomasz Frankowski oraz posłowie: Katarzyna Lubnauer, Monika Wielichowska, Dariusz Joński, Michał Szczerba, Mariusz Witczak, Piotr Borys, Maciej Lasek i szef podlaskich struktur PO Robert Tyszkiewicz.

Politycy podzielą się na grupy, które odwiedzą kilka miejscowości regionu. O godz. 11.00 spodziewana jest konferencja prasowa w Białymstoku, następnie szereg spotkań z mieszkańcami: Michałowa, Puńska, Hajnówki, Łomży, Zambrowa i Suwałk.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl