Wichury nad Polską

Zerwane dachy, powalone drzewa, uszkodzone linie energetyczne – to bilans potężnej wichury, która przeszła przez Polskę.

Dziś również będzie wiało. Prędkość wiatru w porywach może osiągać od 60 do 80 km na godzinę.  Zimowa aura potrzyma co najmniej przez kilka najbliższych dni.

W wielu regionach Polski to była bardzo wietrzna noc. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia prawie dla wszystkich województw. Strażacy interweniowali ponad 1300 razy. Wyjeżdżali do zerwanych dachów, awarii sieci energetycznej i połamanych drzew głównie z zachodniej Polsce. Ze wstępnych informacji wynika, że uszkodzonych zostało około pięćdziesięciu budynków gospodarczych i mieszkalnych w województwach wielkopolskim, opolskim oraz lubuskim. Nikt z mieszkańców nie został ranny. Na miejscu pracują jednostki Straży Pożarnej, które zabezpieczają budynki przed ewentualnym zalaniem przez deszcz. Silny wiatr zerwał również część dachu z Zamku Piastów Śląskich w Brzegu na Opolszczyźnie. Strażacy musieli ratować znajdujące się w nim cenne eksponaty.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zaleca zachowanie ostrożności oraz śledzenie komunikatów pogodowych, jak również informacji zamieszczonych w Regionalnym Systemie Ostrzegania. Z kolei straż pożarna apeluje, by na czas silnego wiatru schować mniejsze przedmioty z balkonów i unikać parkowania samochodu pod drzewami.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl