fot. twitter.com/PiotrGlinski

Wicepremier P. Gliński: Niech zwycięstwo życia nad śmiercią będzie naszą otuchą i drogowskazem na najbliższy czas

Niech zwycięstwo życia nad śmiercią będzie naszą otuchą i drogowskazem na najbliższy czas – powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński składając w sobotę życzenia wielkanocne.

 

W sobotę na stronie Ministerstwa Kultury opublikowane zostały życzenia świąteczne szefa resortu kultury.

„Nadchodzące Święta Wielkanocne to czas nadziei, refleksji i na nowo rodzącej się wiary. To też czas rodzinnych spotkań przepełnionych radością i miłością” – powiedział Piotr Gliński.

Zaznaczył, że „tegoroczne Święta będą jednak inne od tych, które dotychczas zapisywaliśmy w naszej pamięci”.

„Świat i Polska przechodzą bardzo trudny czas. Nieznany i niepokojący. I w tych ciężkich chwilach zdajemy dobrze egzamin jako społeczeństwo, jako wspólnota. Akceptujemy ograniczenia, które są konieczne, dbamy o najsłabszych członków naszej wspólnoty i nie inaczej będzie w okresie nadchodzących Świąt. Musimy pozostać w domach i spędzić ten czas w gronie najbliższej rodziny” – zaapelował.

„Ale tym bardziej może, w tych trudnych chwilach, będziemy mieli szansę dostrzec to, co jest w tym najważniejszym chrześcijańskim święcie najważniejsze” – wskazał.

Podkreślił, że „to jest Święto Odkupienia”.

„Niech to zwycięstwo życia nad śmiercią będzie naszą otuchą i drogowskazem na najbliższy czas. Życzę Państwu zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy” – powiedział minister kultury.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl