fot. PAP/Łukasz Gągulski

Wicepremier P. Gliński: Jest kilka wersji projektu dot. dekoncentracji mediów

Jest kilka wersji projektu dotyczącego dekoncentracji mediów – mówił wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Obóz Zjednoczonej Prawicy nie porzuca planów, które mają zmienić system medialny w Polsce.

Według zapowiedzi polityków PiS, jesienią może dojść od zmian w mediach. Ma być to element szerszej ofensywy programowej. Projekt ustawy dotyczący dekoncentracji mediów jest gotowy w kilku wersjach – mówił wicepremier Piotr Gliński.

– Będziemy najprawdopodobniej realizowali tę ustawę i będziemy chcieli zmieniać polski rynek medialny zgodnie z prawem, bo on jest zupełnie inaczej niż tj. w krajach europejskich w rękach dużych kapitałów, także zagranicznych, a tak być nie powinno. Zgodnie z wartościami europejskimi rynek medialny jest szczególnie wrażliwym rynkiem, gdzie ograniczenia koncentracji muszą występować, ponieważ jeden właściciel nie może decydować o kształcie mediów. Media są szalenie wrażliwe i istotne dla demokracji – powiedział prof. Piotr Gliński na antenie Polskiego Radia.

Jednocześnie wicepremier zaznaczył, że dekoncentracja mediów musi być zgodna z polskim i europejskim prawem. Dodał, że w Polsce nie da się z dnia na dzień wprowadzić systemu medialnego, który panuje np. we Francji czy w Niemczech.

TV Trwam News

drukuj