fot. PAP/Adam Warżawa

Wicepremier J. Kaczyński o filmie „Zielona granica”: To hańba

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier Jarosław Kaczyński, nazwał hańbą film Agnieszki Holland pt. „Zielona granica”. Wicepremier ocenił, że z jednej strony ma on przekonać Polaków do demontażu bariery na wschodniej granicy, a z drugiej, popsuć polską markę na świecie, tak dobrą po tym, gdy pomogliśmy Ukraińcom.

Podczas wojewódzkiej konwencji wyborczej partii w Gdyni Jarosław Kaczyński akcentował, że twórczyni filmu Agnieszka Holland jest związana z konkretnymi środowiskami w Polsce i na świecie.

Pani Holland jest osobą może nie z tego najwyższego szczytu światowego filmu, ale dość wysoko, a więc jest też powiązana z różnymi środowiskami i tą drogą można popsuć opinię i ona to cynicznie robi, i całe to środowisko, które ją popiera. Trzeba wymienić „Gazetę Wyborczą”, że to cynicznie robi. Właśnie grupa, w której skład wchodzi to środowisko, w tej chwili prze do władzy. Pamiętajcie państwo, kto prze do władzy – ośrodki całkowicie jednoznacznie antypolskie – zaznaczył wicepremier Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że decyzją narodu polskiego rząd postanowił pomóc Ukrainie i Polska przyjęła miliony uchodźców wojennych bez tworzenia dla nich obozów. Wtedy – jak zauważył – nasza opinia na świecie znacząco się poprawiła. Wicepremier zaznaczył jednak, że Agnieszka Holland psuje nasze dobre imię i robi to z antypolskimi ośrodkami.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl