fot. pixabay.com

Woj. lubuskie: kobieta uwierzyła w wypadek swoich bliskich; straciła 120 tys. złotych

120 tys. zł straciła mieszkanka pow. wschowskiego (woj. lubuskie), która padła ofiarą oszustów podających się za policjantów. Ci wmówili jej, że musi wpłacić kaucję, aby jej dzieci nie trafiły do aresztu za spowodowanie wypadku – poinformowała dziś nadkom. Maja Piwowarska z KPP we Wschowie.

Do przestępstwa doszło w niedzielę (24 września). Pokrzywdzona odebrała telefon od nieznajomego z informacją, że jej dzieci spowodowały wypadek drogowy z udziałem ciężarnej kobiety przechodzącej przez przejście dla pieszych. [czytaj więcej]

„Oszustom udało się skutecznie zmanipulować kobietę. Kobieta w wyznaczonych miejscach przekazała oszustom ponad 120 tys. zł. W sprawie zostało wszczęte postępowanie mające na celu ustalenie i pociągnięcie do odpowiedzialności osób odpowiedzialnych za to oszustwo” – powiedziała nadkom. Maja Piwowarska.

Policjantka przypomniała, że odbierając telefony od nieznajomych zawsze należy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Zaapelowała również o ostrzeganie przed oszustami swoich bliskich i znajomych, zwłaszcza seniorów, którzy są głównym celem ataków przestępców.

„Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny, policjantów, prokuratorów i przedstawicieli banków. Pamiętajmy, że policjant, prokurator nie będzie nigdy żądał od nas pieniędzy w celu prowadzenia czynności” – zaznaczyła nadkom. Maja Piwowarska.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl