fot. Paweł Kula/Facebook - Orszak Dziejów - facebook.com/orszak.dziejow

Orszak Dziejów we Wrocławiu 

W minioną sobotę ulicami Wrocławia przeszedł Orszak Dziejów. To okazja do promowania wartości związanych z cywilizacją łacińską.

W sobotę we Wrocławiu mogliśmy zobaczyć m.in.: Mikołaja Kopernika, króla Bolesława Chrobrego, św. królową Jadwigę, błogosławioną rodzinę Ulmów, czy św. Andrzeja Bobolę. To za sprawą Orszaku Dziejów, który ma za zadanie przybliżyć mieszkańcom różne epoki i wydarzenia historyczne.

Starałem się upodobnić do mojego patrona. W związku z tym przybrałem taki strój i ten Orszak Dziejów o tyle mnie zainteresował, że to jest jakby przegląd postaci najważniejszych, które zasłynęły dla Polski – podkreślił Andrzej Maskiewicz, uczestnik Orszaku Dziejów.

Chcieliśmy wcielić się w Rodzinę Ulmów ze względu na to, jak oni pięknie żyli, że kierowali się w swoim życiu miłością – mówiła rodzina państwa Ostrowskich, uczestnicy Orszaku Dziejów.

Orszak Dziejów to okazja do spotkań z miłośnikami historii. W wydarzeniu uczestniczą liczne grupy rekonstrukcyjne i stowarzyszenia. To kreatywne przekazywanie wiedzy historycznej.

Inicjatywa jest inicjatywą cykliczną. Odbywa się już od trzech lat w Warszawie – powiedział ks. Paweł Stypa z Fundacji Studium Culturae Ecclesiae, organizator Orszaku Dziejów we Wrocławiu.

Jednak we Wrocławiu Orszak Dziejów gościł po raz pierwszy.

Idea się rodziła i cały czas dojrzewała, bo nie jest to łatwe przedsięwzięcie. Ono w perspektywie czasu ma być cykliczne – zaznaczyła dr Ewelina Kondziela z  Fundacji Studium Culturae Ecclesiae, Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, organizator Orszaku Dziejów we Wrocławiu.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. w katedrze wrocławskiej. Przemarsz zakończył występ chóru „Piastuny”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl