Wrocław: Prokuratorzy zaskarżyli kolejne decyzje reprywatyzacyjne prezydenta Warszawy

Wrocławska prokuratura zaskarżyła kolejne dwie decyzje reprywatyzacyjne prezydenta Warszawy. Pierwsza dot. ustanowienie prawa wieczystego użytkowania do gruntu przy ul. Grójeckiej 214, druga – ustalenia odszkodowania za przejętą dekretem Bieruta nieruchomość przy ul. Górników 29.

Jak poinformowała w środę PAP rzecznik Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu Katarzyna Bylicka, zdaniem prokuratury skarżone decyzje reprywatyzacyjne zostały wydane w wyniku przestępstwa.

„Polegało ono na żądaniu, a następnie przyjęciu, przez ówczesnego zastępcę dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy, działającego z upoważnienia prezydenta Warszawy, korzyści majątkowej w zamian za ich wydanie” – przekazała prok. Bylicka.

Rzecznik podkreśliła, że zaskarżenie tych decyzji było możliwe dzięki ustaleniom poczynionym w śledztwie prowadzonym przeciwko Jakubowi R. – b. zastępcy dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomości Urzędu m. st. Warszawy.

Jakub R. jest podejrzany o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za wydawanie pozytywnych decyzji administracyjnych. Zdaniem śledczych miał on przyjąć ponad milion złotych łapówki w zamian za wydanie pozytywnych decyzji względem posiadaczy roszczeń dekretowych do nieruchomości warszawskich położonych przy ul. Grójeckiej 214 i Górników 29.

Prokuratorska skarga została złożona do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie „Kierując sprzeciwy i wskazując na naruszenie prawa, prokuratorzy domagają się wznowienia postępowania i uchylenia zakwestionowanych decyzji” – podała prok. Bylicka.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl