J. Kwieciński: Program przebudowy dróg lokalnych przykładem współpracy rządu z samorządem

Program przebudowy i remontu dróg lokalnych jest bardzo dobrym przykładem współpracy samorządów z rządem – powiedział we Wrocławiu minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Minister wręczył kilku samorządom promesy na realizację inwestycji drogowych.

Na Dolnym Śląsku na 12 inwestycji związanych z przebudową i remontami dróg lokalnych zostanie przeznaczonych prawie 30 mln zł.

Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Inwestycje zrealizuje 8 gmin i 4 powiaty. Promesy dzisiaj odebrali przedstawiciele Barda, powiatu trzebnickiego i powiatu oleśnickiego. Powiat oleśnicki otrzymał najwyższą dotację – niemal 5 mln zł na przebudowę jednej z dróg.

Minister Jerzy Kwieciński podkreślił, że obok wsparcia udzielanego dużym przedsięwzięciom infrastrukturalnym, rząd zapewnia wsparcie inicjatywom lokalnym.

„Szczególnie wspieramy te, które są bardzo ważne, czyli inwestycje w drogi gminne i powiatowe” – mówił.

Szef resortu przypomniał, że to „druga faza” programu wsparcia budowy dróg lokalnych.

„W ramach pierwszej z poziomu krajowego rozdysponowaliśmy 800 mln zł, w ramach drugiej fazy przekazujemy 500 mln zł, z czego na Dolny Śląsk prawie 30 mln zł” – wskazał.

Jerzy Kwieciński podkreślił, że budowa lokalnych dróg to z jednej strony komfort dla mieszkańców, z drugiej zaś rozwój gospodarczy miejsc, w których te drogi powstają.

„To rekordowy jeśli chodzi o kwoty program, bo na budowę dróg lokalnych przeznaczmy 1,3 mld zł. Wiemy jednak, że to nie wystarczy. Dlatego zapowiedzieliśmy kolejny program, który pozwoli również na budowę przepraw mostowych” – zaznaczył.

Minister Jerzy Kwieciński wspomniał również o programie Mieszkanie Plus i Dostępność plus.

„Te wszystkie programy, a w szczególności budowa dróg lokalnych, to przykłady współpracy rządu z samorządem” – podkreślił.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl