Scena Kamienica we Wrocławiu zagra trzy pasyjne koncerty

U progu Wielkiego Tygodnia w trzech świątyniach na Dolnym Śląsku odbędą się Nadzwyczajne Koncerty Pasyjne. Występ inauguracyjny rozpocznie się dzisiaj o godz. 18.00 w Kościele Pokoju w Świdnicy.

W niedzielę występy będą miały miejsce o godz. 16.00 w Katedrze pw. św. Marii Magdaleny we Wrocławiu, a także o godz. 19.00 w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu.

W wydarzeniu jak podkreśla Maciej Michałowski, kierownik artystyczny projektu, wezmą udział uznani polscy śpiewacy, soliści scen muzycznych. Towarzyszyć im będzie Zespół Instrumentów Dawnych, którego muzycy zagrają na instrumentach pochodzących z minionych epok.

– Scena Kamienica we Wrocławiu począwszy od 2017 roku, proponuje Nadzwyczajne Koncerty Pasyjne, które raz do roku odbywają się w trzech różnych świątyniach Dolnego Śląska. W tym roku wybrano słynne Stabat Mater zarówno Antonio Vivaldiego jak i Giovanniego Battisty Pergolesiego, wzbogacone o popisowe arie barokowe Jana Sebastiana Bacha, które były przeznaczone do wykonywania właśnie w okresie Wielkiego Postu. Scena Kamienica we Wrocławiu właśnie takie wielkopostne koncerty pasyjne będzie raz do roku proponować swoim słuchaczom – zaznacza Michałowski.

Patronat nad wydarzeniem objęły m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj