fot. PAP/Maciej Kulczyński

Liderka tzw. Strajku Kobiet odpowie za nieprawidłowości w spółkach, z którymi była związana

Wrocławska prokuratura postawiła znanej aktywistce i liderce tzw. Strajku Kobiet Marcie L. pięć zarzutów dotyczących nieprawidłowości w spółkach, z którymi była związana. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do wrocławskiego sądu pod koniec marca.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Anna Placzek-Grzelak poinformowała w piątek, że Marcie L. postawiono zarzuty z Ustawy o rachunkowości i z Kodeksu Spółek Handlowych.

Chodzi m.in. o art. 79 pkt 4 Ustawy o rachunkowości, który mówi o zaniechaniu złożenia „rocznego sprawozdania finansowego w sądzie lub w innym organie prowadzącym rejestr lub ewidencję działalności gospodarczej jednostki”. Złamanie tego przepisu zagrożone jest karą grzywny od 3 tys. do 150 tys. złotych.

Marcie L. postawiono też zarzuty z art. 586 Kodeksu Spółek Handlowych, który mówi o odpowiedzialności za niezgłoszenie wniosku o upadłość spółki handlowej. Złamanie tego przepisu zagrożone jest grzywną lub karą roku pozbawienia wolności.

O akcie oskarżenia przeciwko Marcie L. pierwsza napisała „Gazeta Wrocławska”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl