Dziś spotkanie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej z prokuratorami

Prokuratorzy zajmujący się śledztwem ws. katastrofy smoleńskiej będą dziś rozmawiać z bliskimi ofiar. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Prokuratury Krajowej. Tematem rozmów ma być m.in. aktualny stan postępowania oraz kwestie ewentualnych ekshumacji ciał ofiar katastrofy.

Spotkanie będzie zamknięte dla osób postronnych i mediów.

Rodziny oczekują bieżącej informacji na temat prowadzonych działań – podkreśla poseł Małgorzata Wassermann, córka śp. Zbigniewa Wassermanna, który zginął pod Smoleńskiem.

– Spodziewamy się aktualnej informacji. Spodziewamy się, że prokuratorzy zreferują nam po pierwsze, jak ocenili do tej pory zebrane materiały dowodowe; po drugie, jakie mają cele i założenia na najbliższe miesiące. Liczymy na bardzo dobrą współpracę i mam nadzieję, że po stronie rodzin będzie dużo większe zaufanie w stosunku do śledczych niż przez ostatnie sześć lat – mówi poseł Małgorzata Wassermann.

Na początku kwietnia, po sześciu latach, śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej przejęła od zlikwidowanej prokuratury wojskowej Prokuratura Krajowa. Sprawa trafiła do zespołu ośmiu prokuratorów.

Jednocześnie do Prokuratury Krajowej przekazane zostały akta „będących w toku, zawieszonych i zakończonych postępowań”, wyłączonych z głównego śledztwa lub z nim powiązanych.

W połowie kwietnia prokurator Marek Pasionek mówił o potrzebie powołania zespołu biegłych z zakresu medycyny sądowej, którzy zapoznaliby się z dokumentacją medyczną, m.in. z Rosji. Przypominał, że w dokumentacji tej stwierdzono „liczne nieprawidłowości” wobec ok. 90 proc. ofiar katastrofy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl