fot. twitter.com/MRPiT_GOV_PL

Wicepremier J. Gowin ogłosił rozpoczęcie prac nad nową polityką przemysłową Polski

Pandemia pokazała, że bezpieczny i suwerenny przemysł to podstawa funkcjonowania państwa – podkreślił wicepremier Jarosław Gowin. Minister rozwoju ogłosił rozpoczęcie prac nad nową polityką przemysłową Polski.

Nowa polityka przemysłowa ma być skonstruowana w oparciu o 5 osi: cyfryzacja i przemysł 4.0.; powrót do myślenia o przemyśle w kategoriach bezpieczeństwa; nacisk na lokalność produkcji przemysłowej; realizacja polityki Zielonego Ładu, czyli gospodarka obiegu zamkniętego oraz niskoemisyjność; nowoczesne społeczeństwo.

Strategia ma się opierać na haśle: „3xPL” – polski przemysł, polskie technologie i polskie produkty.

https://twitter.com/MRPiT_GOV_PL/status/1347112662577065988

Nowa polityka przemysłowa ma odpowiadać na nowe wyzwania, które dodatkowo wzmocniła pandemia koronawirusa. To m.in. starzenie się społeczeństwa, przyspieszona robotyzacja, zaburzona architektura bezpieczeństwa oraz zerwanie łańcucha dostaw – wskazał wicepremier Jarosław Gowin.

– Po zerwaniu globalnych łańcuchów dostaw wielu Polaków, wielu Europejczyków osobiście doświadczyło faktu, że „silny, suwerenny i bezpieczny” oznaczać musi też „gospodarczo niezależny i samowystarczalny” na tyle, na ile to jest w dzisiejszym świecie możliwe. Dlatego ogłaszam dziś rozpoczęcie prac nad nową polityką przemysłową Polski. Podstawowa zasada brzmi: „3 razy PL” – polski przemysł, polskie technologie i polskie produkty – mówił minister rozwoju.

https://twitter.com/MRPiT_GOV_PL/status/1347135855564091395

Drogą do pozyskania wiedzy od samych zainteresowanych, czyli przedsiębiorców i firm przemysłowych, będzie stworzona przez resort rozwoju Biała Księga Rozwoju Przemysłu.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl