fot. PAP/Artur Reszko

J. Gowin o rekonstrukcji rządu: dotychczasowi ministrowie znaleźli godnych następców

Jestem przekonany, że dotychczasowi ministrowie znaleźli bardzo godnych następców – powiedział wicepremier Jarosław Gowin, komentując zmiany w rządzie.

Prezydent Andrzej Duda powołał w Pałacu Prezydenckim nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

Jarosław Gowin pytany przez dziennikarzy w Sejmie o zmiany w rządzie, odparł: „Jestem przekonany, że dotychczasowi ministrowie znaleźli bardzo godnych następców”.

Na uwagę, że według mediów jego zastępca w resorcie Piotr Mueller zostanie rzecznikiem rządu, wicepremier powiedział: „Co ja poradzę, że rzeczywiście ministerstwo nauki jest taką kuźnią talentów, dlatego chyba następnych wiceministrów będę powoływał tajnie, żeby znowu nikt mi ich nie powołał na jakieś wyższe stanowisko”.

Dopytywany, czy on sam zaproponował Muellera na to stanowisko, Jarosław Gowin powiedział, że nie.

„To było osobiste wskazanie premiera Mateusza Morawieckiego” – podkreślił.

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin został powołany na stanowisko wicepremiera, a Elżbieta Witek – na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji, zastępując Joachima Brudzińskiego. Marian Banaś został powołany na stanowisko ministra finansów, zastępując Teresę Czerwińską.

Bożena Borys-Szopa została ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej, zastępując Elżbietę Rafalską. Dariusz Piontkowski został powołany na stanowisko ministra edukacji narodowej, zastępując Annę Zalewską. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk i Michał Woś zostali powołani na stanowisko ministra – członka Rady Ministrów.

PAP/RIRM

drukuj