fot. PAP/EPA

D. Trump kontynuuje wizytę w Wielkiej Brytanii

Prezydent Stanów Zjednoczonych kontynuuje swoją wizytę w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj Donald Trump weźmie udział między innymi w wydarzeniu poświęconym brytyjsko-amerykańskim relacjom biznesowym.

Amerykański prezydent ma w planie także spotkanie na Downing Street z ustępującą w tym tygodniu brytyjską premier Theresą May.

Donald Trump jest krytykiem brytyjskiej premier, szczególnie po nieudanych negocjacjach z Unią Europejską w sprawie brexitu – mówi krakowski radny PiS Jerzy Zięty.

– Trump popiera tych, których lubi. Ustępować będzie Theresa May, a kandydatem jest Boris Johnson, którego lubi, bo to konserwatysta. Na pewno popiera Nigela Farage’a i mówi, że trzeba było wysłać go do negocjacji z UE – podkreśla Jerzy Zięty.

Swoją wizytę w Wielkiej Brytanii Donald Trump rozpoczął wczoraj od spotkania z królową Elżbietą II i następcą tronu, księciem Karolem, w Pałacu Buckingham.

Prezydent USA przyjeżdża do Wielkiej Brytanii przy okazji 75. rocznicy lądowania aliantów w Normandii. Uroczyste obchody, w których weźmie udział, odbędą się jutro. Wizycie Donalda Trumpa towarzyszą protesty jego przeciwników.

RIRM

drukuj