By Jacek Halicki - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33579127

Rząd zamierza rekultywować cztery kartuskie jeziora

Dbałość o ekologię i działania na rzecz środowiska naturalnego to jeden z celów rządu Prawa i Sprawiedliwości – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Polityk podczas konferencji mówił o programie na rzecz rekultywacji czterech kartuskich jezior. Na ten cel trafi 45 mln zł.

– 45 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska pozwoli na to, aby te jeziora odzyskały blask, który było widać na zdjęciach sprzed wielu lat, po tym gdy ten obszar rozwijał się dosyć dynamicznie, gdy jeszcze przez wiele lat nie było możliwości związanych z budowaniem oczyszczalni ścieków. To odbywało się dopiero w następnych latach. Teraz podejmujemy wspólne działania, aby odzyskać ten obraz, który był sprzed wielu, wielu lat. Te 45 mln zł, które trafiło tutaj po to, aby te jeziora – z jednej strony – były bardziej czyste, a z drugiej, aby zwiększyć różnorodność gatunkową. To wszystko będzie realizowane w ramach rekordowych środków, które przeznaczył Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak dodał, będzie to największy projekt w tym zakresie w historii Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

RIRM

drukuj