„Polska pod Krzyżem” – w sobotę ogólnopolska akcja modlitewna

Już za dwa dni wierni zgromadzą się na wspólnej modlitwie w ramach akcji „Polska pod Krzyżem”. Główne uroczystości odbędą się na lotnisku Kruszyn koło Włocławka. W akcję włączyło się też wiele innych miast. Inicjatywa to odpowiedź na narastające ataki na katolików.

Wierni podczas wspólnej modlitwy będą przepraszać Boga za wszelkie akty profanacji. W planie jest m.in. modlitwa różańcowa, Droga Krzyżowa i Msza św.

„Niech się Polska obudzi u stóp Krzyża” – zaapelował ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko–kamieński, zachęcając do udziału w akcji.

– Czas, abyśmy wszyscy stanęli razem na nowo, razem z narodem, abyśmy się wpatrzyli i wsłuchali w Chrystusa. Niech to święto, 14. dzień września, pomimo różnorakiego zgiełku, arogancji i drwin z Bożej sprawy, dla Ciebie, dla mnie i dla nas wszystkich, niech będzie momentem adoracji Krzyża, uwielbienia Chrystusa, który na Krzyżu oddał życie za ciebie i za mnie. W ten sposób wszedł do chwały jako Zmartwychwstały i zwycięski. Niech się Polska obudzi u stóp Krzyża, niech się odnajdzie przy Maryi, niech się zakocha na nowo w Chrystusie i niech nowej mocy nabierze – powiedział ks. abp Andrzej Dzięga.

Modlitewną akcję „Polska pod Krzyżem” organizuje diecezja włocławska i Fundacja Solo Dios Basta. Miejsce wspólnej modlitwy nie jest przypadkowe. 7 czerwca 1991 roku na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem Mszę św. Sprawował Ojciec św. Jan Paweł II.

RIRM

drukuj