fot. twitter.com

Włocławek: Policja szuka sprawców zniszczenia figurek Matki Boskiej

Włocławska policja szuka sprawców zniszczenia trzech figurek Matki Boskiej z przydrożnych kapliczek. Sprawę zgłosił śledczym we wtorek proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Włocławku.

„Otrzymaliśmy dziś zgłoszenie od proboszcza jednej z miejscowych parafii, o zniszczeniu trzech figurek Matki Boskiej z przydrożnych kapliczek. Policjanci już badają tę sprawę” – powiedział PAP st. sierż. Tomasz Tomaszewski z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Dodał, że zgłoszenie dotyczy przestępstwa z artykułu 196 Kk, który za obrażanie uczuć religijnych innych osób, znieważanie publicznie przedmiotu czci religijnej lub miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, przewiduje karę do 2 lat więzienia.

„W tym momencie nasze działania prowadzone są w sprawie. Z informacji przekazanych przez proboszcza wiemy, że dwóch figur nie da się odtworzyć, bo były z gipsu i zostały rozbite. Mniej ucierpiała trzecia – drewniana i być może ją uda się naprawić” – dodał st. sierż. Tomaszewski.

PAP/RIRM

drukuj