fot. PAP/Andrzej Grygiel

W tym tygodniu prezes PiS weźmie udział w czterech konwencjach okręgowych

W środę i w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedzi województwo łódzkie oraz wielkopolskie, gdzie weźmie udział w czterech konwencjach okręgowych – wynika z informacji PAP zbliżonych do sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Szef sztabu wyborczego PiS europoseł Joachim Brudziński w miniony poniedziałek zapowiedział, że kandydaci PiS w zbliżających się wyborach parlamentarnych rozpoczynają spotkania w regionach oraz objazd kraju. W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki odwiedził kilka miejscowości na Mazowszu.

Z informacji PAP zbliżonych do sztabu wyborczego wynika, że w tym tygodniu objazd po kraju zaplanował prezes PiS. W środę weźmie on udział w dwóch konwencjach okręgowych w województwie łódzkim – odwiedzi Sieradz oraz Piotrków Trybunalski.

„Natomiast w czwartek prezes Kaczyński odwiedzi Wielkopolskę, będzie uczestniczył w konwencjach okręgowych w Poznaniu oraz w Koninie” – poinformował PAP jeden ze sztabowców PiS.

Jak dodał, kolejne konwencje okręgowe z udziałem prezesa PiS są planowane na przyszły tydzień.

„Prawdopodobnie pod koniec tygodnia zostaną ustalone lokalizacje, które odwiedzi prezes” – zaznaczył sztabowiec.

W ubiegłym tygodniu pełnomocnik wyborczy, szef Komitetu Wykonawczego PiS i lider rzeszowskiej listy do Sejmu Krzysztof Sobolewski mówił, że według planów Kaczyński będzie chciał odwiedzić każdy okręg wyborczy w Polsce.

„Tak zakładaliśmy i mam nadzieję, że nam się to uda” – mówił Krzysztof Sobolewski podczas konferencji prasowej.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl