fot. PAP/Radek Pietruszka

J. Kaczyński odejdzie z rządu. Chce lepiej kierować partią

Jarosław Kaczyński na początku przyszłego roku może zrezygnować z funkcji wicepremiera. Taką informację prezes PiS miał przekazać posłom w trakcie posiedzeniu klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński jest prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Jednocześnie pełni funkcję wicepremiera, który zajmuje się bezpieczeństwem państwa i obronnością. Przy okazji rekonstrukcji rządu i pojawienia się nowych koalicjantów – Partii Republikańskiej i Stowarzyszenia OdNowa – wróciły pytania o to, czy prezes partii rządzącej nie ograniczy swojego zaangażowania.

– Dzisiaj Jarosław Kaczyński jako prezes PiS i wicepremier pracuje na ponad dwa etaty – wskazał wicerzecznik PiS, poseł Radosław Fogiel.

Nowe doniesienia o przyszłości Jarosława Kaczyńskiego w rządzie pojawiły się dziś po posiedzeniu klubu parlamentarnego partii, na początek trwających obrad Sejmu. Prezes Prawa i Sprawiedliwości miał mówić, że z rządowego stanowiska zrezygnuje na początku przyszłego roku. Uzasadniał to potrzebą większej kontroli nad partią.

– Na razie pracuje jako wicepremier ds. bezpieczeństwa. Ma zadania, które chce zrealizować w Kancelarii Premiera, ale oczywiście – prędzej czy później – kiedy trzeba będzie poświęcić się bardziej partii i przygotowaniom do nadchodzących wyborów, pan prezes zrezygnuje z tej funkcji, ale będzie to jego decyzja i on powie, kiedy to się stanie – wyjaśnił Radosław Fogiel.

Według informacji, jakie przekazali posłowie po posiedzeniu klubu, Jarosław Kaczyński mówił, że w siedzibie partii pojawia się raz w tygodniu, co nie jest wystarczające. Miał też wzywać polityków Prawa i Sprawiedliwości do większej aktywności w mediach społecznościowych. Od tego właśnie uzależniał wygraną w nadchodzących wyborach.

Jarosław Kaczyński ma pozostać w rządzie do momentu, gdy pod obrady Sejmu nie trafią projekty o powszechnym obowiązku obrony.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl