[TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba: Unijni politycy chcą tworzyć nowe superpaństwo, przez co chcą pozbawić podmiotowości kraje takie jak Polska, by narzucić im ideologię rewolucyjną

Politycy unijni, a zwłaszcza niemieccy, chcą tworzyć nowe superpaństwo według ideologii gender, rewolucji seksualnej i rewolucji kulturowej, przez co chcą pozbawić podmiotowości kraje, takie jak Polska, by narzucić im ideologię rewolucyjną – powiedział prof. Mieczysław Ryba, historyk i wykładowca akademicki, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam.

7 października 2021 roku Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, w którym potwierdził wyższość Konstytucji RP nad prawem unijnym.

– Decyzja polskiego TK porządkuje stan prawny w Polsce, ponieważ od jakiegoś czasu następowały pewne uzurpacje ze strony TSUE i KE. Instytucje unijne podejmowały decyzję, które wykraczały poza traktatowe uprawnienia – powiedział autor felietonu.

Prof. Mieczysław Ryba podkreślił, że działania Komisji Europejskiej oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej były niezgodne z warunkami, na jakich przystępowaliśmy do Unii w 2004 roku.

– Tworzy się superpaństwo nie na zasadzie, że państwa członkowskie rezygnują z części swoich kompetencji na rzecz instytucji unijnych, lecz chciano na zasadzie uzurpatorskiej nadać nowe kompetencje instytucjom unijnym – ocenił historyk.

Wykładowca akademicki wskazał zagrożenia dla Polski, jakie groziłyby naszemu krajowi w sytuacji przejęcia państwowych kompetencji przez Unię Europejską.

– Politycy unijni, a zwłaszcza niemieccy, chcą tworzyć nowe superpaństwo według ideologii gender, rewolucji seksualnej i rewolucji kulturowej, przez co chcą pozbawić podmiotowości kraje takie jak Polska, by narzucić im ideologię rewolucyjną – wyjaśnił profesor.

Choć decyzja Trybunału Konstytucyjnego była oczywista, to jednak wywołała oburzenie polityków z opozycji, którzy zorganizowali protesty w wielu miastach w Polsce. Zdaniem autora felietonu jest to dowód na to, że część polskich polityków bardziej troszczy się o interesy państw zachodnich niż dobro Polski.

– To jest rzecz skandaliczna. Donald Tusk wzywa do demonstracji przeciwko polskiemu Trybunałowi Konstytucyjnemu, który orzeka o wyższości polskiej konstytucji nad prawem unijnym, czyli orzeka o polskiej suwerenności w stosunku do Brukseli – podsumował historyk.

radiomaryja.pl

drukuj