fot. Tomasz Strąg

T. Latos: Informatyzacja ochrony zdrowia jednym z najważniejszych osiągnięć PiS w mijającym roku

Informatyzacja ochrony zdrowia to zdaniem posła Tomasza Latosa jedno z najważniejszych osiągnięć Prawa i Sprawiedliwości w mijającym roku. Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia wymienił też programy pilotażowe i wzrost nakładów na zdrowie.

Polityk wskazał, że służba zdrowia jest jednym z priorytetów PiS. W planach jest między innymi inwestycja w kształcenie młodych lekarzy. Poseł Tomasz Latos podkreślił, że rząd podjął w tym roku wiele działań na rzecz szpitali i pacjentów.

– Z jednej strony dużo się zmieniło: ustawa 6 proc., pilotaże w różnych dziedzinach. W związku z tym pojawiła się perspektywa, że w przyszłości będzie lepiej, ponieważ ministerstwo podjęło szereg bardzo ważnych działań dla polskich pacjentów, ale oczywiście mam świadomość, że gdyby zapytać pacjentów, to powiedzieliby, że dalej są ogromne kolejki i dalej nic nie jest tak, jak ma być. To tylko pokazuje, ile jest przed nami do zrobienia – wskazał.

Poseł Tomasz Latos zapewnił, że w nadchodzącym roku rząd podejmie działania, które przyczynią się do skrócenia kolejek w przychodniach. To jednak, jak dodał polityk, wymaga czasu, minimum dwie lub trzy kadencje.

 

RIRM

drukuj