W najbliższą sobotę odbędzie się akcja „Polska pod Krzyżem”

Już w najbliższą sobotę w święto Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się akcja „Polska pod Krzyżem”. Inicjatorem głównego ewangelizacyjnego spotkania w Kruszynie koło Włocławka jest tamtejsza diecezja i Fundacja Solo Dios Basta. Do modlitwy włączają się także inne miasta Polski, które również organizują modlitewne spotkania.

Organizatorzy akcji „Różaniec do granic” proponują teraz podobne wydarzenie, tym razem pod hasłem „Polska pod Krzyżem”. To odpowiedź na narastające ataki na katolików. W programie znajdzie się konferencja oraz wspólna modlitwa. Największe wydarzenie odbędzie się na lotnisku Kruszyn koło Włocławka.

– Będziemy szli krzyżową drogą Jezusa, będziemy rozważali Jego życie w tajemnicach różańca, będziemy mieli okazję do medytacji, adoracji naszego Pana i zatrzymamy się przy Jego ołtarzu, żeby dotknąć Tego, który zmartwychwstał – mówił ordynariusz diecezji włocławskiej ks. bp Wiesław Mering.

W akcje licznie włączyły się także inne miasta, w tym m.in. Zakopane.

– Zakopane i górale bardzo mocno odpowiadają na to wyzwanie. Pamiętamy jak w 1997 r. Jan Paweł II wołał do nas i zostawił nam testament. Powiedział „Brońcie krzyża” – powiedział jeden z zakopiańskich organizatorów Narcyz Sadłoń.

W stolicy polskich Tatr modlitewne spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową.

– O godz. 14.00 w centrum Zakopanego na Równi Krupowej najpierw różaniec, później wspólna Eucharystia, a następnie o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a dla tych, którzy mają siłę i wolę, tak jak co roku od 2001 roku, o 9.00 z parafii św. Krzyża rusza procesja pod Krzyż na Giewoncie – poinformował dr Narcyz Sadłoń.

W akcje zaangażowały się również inne diecezje, w tym zielonogórsko-gorzowska.

– Wszystkich serdecznie zapraszam, aby stanąć pod tym znakiem zwycięstwa. Z Ewangelii nie można usunąć krzyża, również nie można go usunąć z życia naszego Pana Jezusa Chrystusa, ale jeśli jesteśmy wszczepieni przez chrzest, to jest również on czymś bardzo ważnym w naszym życiu – mówił ks. bp Tadeusz Lityński.

Do akcji „Polska pod Krzyżem” dołączyła też diecezja ełcka. Ks. bp Jerzy Mazur zaapelował, by stanąć pod krzyżem i uczyć się jego mądrości, jak nieść krzyż w swoim życiu. Ks. Biskup zachęcił do modlitwy za tych, którzy profanują krzyż.

– Wypraszajmy łaskę nawrócenia dla najzatwardzialszych grzeszników, dla wrogów krzyża, dla tych, którzy odeszli od Boga, od Kościoła, którzy walczą z ludźmi wierzącymi, którzy profanują krzyż, obrazy Matki Bożej czy Eucharystię – stwierdził ks. bp Jerzy Mazur.

Do udziału w akcji zachęcał ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dajmy się zaprowadzić Maryi pod krzyż Chrystusa. Ona stamtąd poprowadzi nas do naszych świątyń, gdzie Jej Syn, a nasz Pan i Bóg cierpliwie na nas czeka – napisał ks. abp Marek Jędraszewski.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie internetowej www.polskapodkrzyżem.pl

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj