fot. PAP/Piotr Polak

Wicepremier B. Szydło: Program „500 plus” przywrócił zwykłym ludziom wiarę w państwo

Dziś mijają dokładnie trzy lata od wprowadzenia programu „500 plus”. W tym czasie do polskich rodzin trafiło ponad 67 mld zł. Ze świadczenia korzysta 3 mln 600 tys. dzieci. Od lipca program zostanie rozszerzony, na pierwsze dziecko. To jeden z punktów tzw. nowej piątki PiS.

Wicepremier Beata Szydło, podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Opatowa, podkreśliła, że program przywrócił godne życie polskich rodzin oraz ma też wymiar demograficzny.

– Ten program ma jeszcze jedno znaczenie. Uważam, że dużo ważniejsze niż to ekonomiczne i demograficzne. Ten program przywrócił zwykłym ludziom wiarę w państwo; w to, że każdy, kto może znaleźć się w trudnej sytuacji, będzie takie wsparcie ze strony państwa otrzymywał i w to, że rządzący dotrzymują słowa – dodała Beata Szydło.

Program Rodzina 500 plus wszedł w życie 1 kwietnia 2016 r. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia.

W przypadku niskiego dochodu oraz niepełnosprawności świadczenie przysługuje także na pierwsze dziecko.

RIRM

drukuj