fot. PAP/Leszek Szymański

Rzym: wystawa „Polska pomoc humanitarna” po raz pierwszy za granicą naszego kraju

Polskie organizacje pozarządowe, a przede wszystkim polscy misjonarze, niosą pomoc na co dzień, warto to pokazać – powiedziała w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja minister Beata Kempa. Po raz pierwszy za granicą (w Rzymie) zostanie pokazana wystawa „Polska pomoc humanitarna”. Dotychczas była ona prezentowana jedynie w kraju.        

Teraz z działaniami jakie podejmuje polski rząd we współpracy z organizacjami pomocowymi będą mogli się zapoznać mieszkańcy Rzymu.

Wystawę w Auli św. Jana Pawła II przy Kościele św. Stanisława, biskupa i męczennika otworzy dziś minister Beata Kempa, która koordynuje polską pomoc humanitarną. Odbędzie się to w przededniu kolejnej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II.

Będziemy się starali pokazać wszystkie dzieła, wszystkie dobre rzeczy, wszystkie programy, które przeprowadzaliśmy w ostatnim czasie szczególnie w Syrii, w Jordanii, na Bliskim Wschodzie, a także w Afryce i Iraku. Myślę, że warto przyjść na tę wystawę, szczególnie ci którzy mieszkają w Rzymie, a być może będą też z pielgrzymką, czy będą też podczas wyjazdu turystycznego tak, żeby pokazać nasz przekaz i nasze polskie przesłanie miłosierdzia, o którym tak często mówił papież Jan Paweł II – akcentowała Beata Kempa.

W 2012 roku pomocy humanitarnej potrzebowało ok. 62 milionów osób na świecie, a w 2017 r. liczba ta sięgnęła już ponad 164 milionów. Z tej liczby, aż 25 proc. potrzebujących znajdowało się w Syrii, Jemenie i Iraku.

Zdaniem polskiego rządu, pomoc uchodźcom na miejscu jest najlepszym remedium na potężny kryzys migracyjny. W 2018 roku na pomoc humanitarną przeznaczyliśmy ponad 135 mln zł. W sumie na pomoc rozwojową, w tym humanitarną, przekazaliśmy 2,8 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl