fot. PAP/Darek Delmanowicz

Wiceminister M. Warchoł: Taśmy S. Neumanna to sprawa dla komisji śledczej

„Zamach na demokrację i wolne sądy” – tak o taśmach szefa klubu Platformy Obywatelskiej Sławomira Neumanna mówi wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Jak podkreśla, to sprawa dla komisji śledczej.

Marcin Warchoł wyraził nadzieję, że sprawą taśm Sławomira Neumanna zajmie się komisja śledcza.

– Jest to zamach na demokrację. Słyszymy pełne poniżenia, pogardy słowa wobec mieszkańców, wobec wyborców, wobec mechanizmów demokracji, ale i słyszymy słowa dotyczące pracy sądów. Jeden z głównych polityków PO, który przez 8 lat był architektem wielu działań Platformy, w tej chwili twierdzi, że sądy będą po uważaniu traktować sprawy polityków PO, z pełnym przekonaniem zapewnia, że te sprawy będą spowalniane, że w określony sposób będą trafiały do sądów, będą tak a nie inaczej załatwiane – zaznaczył.

To zamach na demokrację i na sądy – dodał wiceminister sprawiedliwości.

– Cała idea wolnych sądów, o którą tyle krzyczano, w tej chwili po prostu była jedną wielką zagrywką polityczną. PO, która broniła się przed naszymi reformami, które mają na celu oczyścić sądownictwo, mają na celu skończyć z korupcją w sądownictwie, te reformy wymiaru sprawiedliwości, które mają na celu przyspieszyć postępowanie w sądach, były bojkotowane przez polityków PO i teraz wiemy dlaczego – podkreślił Marcin Warchoł.

TV Trwam News

drukuj