Warsztaty WSKSiM w Krynicy Zdrój

Krynica Zdrój była kolejnym miejscem, jakie odwiedzili pracownicy Telewizji Trwam, Radia Maryja oraz wykładowcy i studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Zajęcia odbyły się przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i zgromadziły tłum zainteresowanej młodzieży.

Główną tematyką warsztatów był wpływ mediów na odbiorcę, czyli każdego z nas. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładów, mogli bezpośrednio zapoznać się z narzędziami pracy dziennikarza.

-Warsztaty odbieram bardzo pozytywnie. Pokazały nam w prosty sposób, jak można omamić odbiorcę poprzez specjalny montaż materiałów. Patrząc na to od kuchni jest to praca dosyć zabawna, a dla odbiorcy nie zawsze wesoła jeśli jest świadomy, co można z nami zrobić – powiedział Mateusz, jeden z uczestników warsztatów.

Pozytywnie o przebiegu warsztatów wypowiada się Paweł Kania, wykładowca WSKSiM.

– Miałem przyjemność poprowadzić warsztaty telewizyjne dla szkół ponadgimnazjalnych. Wrażenia bardzo dobre, młodzież zainteresowana, słucha, żywo interesuje się tematem wykładu. Oczywiście nie był to wykład w sensie ścisłym. Mieliśmy wspaniałą ekipę, której chciałem podziękować. Ekipę telewizyjną, radiową, prasową. Młodzież jest fantastyczna, wprost chłonie materiał bo nie ma możliwości w praktyce doświadczyć tego, czym jest telewizja, a jest po prostu fantastyczną przygodą do której chciałbym serdecznie zachęcić. Wiadomo, że w tym krótkim, około godzinnym wykładzie nie da się powiedzieć wszystkiego, podajemy taką pigułeczkę, ale jeżeli ktoś jest bardziej zainteresowany tematyką mediów, zapraszamy na warsztaty do WSKSiM, czy wakacyjne, czy lutowe,. Tam z pełnym warsztatem możemy pełniej zarysować tematem. Zachęcam również do studiowania w WSKSiM, tu dostaniecie fachową, rzetelną wiedz – powiedział Paweł Kania.

Warsztaty miały na celu nie tylko szerzenie wiedzy dziennikarskiej, ale również ukazanie możliwości, jakie niesie ze sobą wciąż rozwijająca się technologia informacyjna.

-Warsztaty były pełne niespodzianek. Wielu rzeczy dowiedzieliśmy się w studiu radiowym, studiu dziennikarskim, z technologii informacyjnej dowiedziałem jak wielka i użyteczna jest wiedza informatyczna, jak mało jeszcze wiem i jak dużo mogę się jeszcze nauczyć – dodaje kolejny z uczestników.

Wiedza przekazana przez wykładowców, pracowników i studentów zaowocuje w przyszłości oraz będzie dobrą podstawą ku otwarcia oczu na medialny świat informacji:

-Świetnie, większość tego, co nam przekazano, wykorzystamy później. Inaczej zaczniemy patrzeć na media, spędzanie czasu przed komputerem – stwierdziła jedna z uczennic przybyłych na warsztaty.

RIRM

drukuj