Warsztaty WSKSiM w Bolesławcu

„Zrozumieć media” pod takim hasłem dziś w Bolesławcu w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych odbędą się warsztaty medialne organizowane przez WSKSiM w Toruniu. Zajęcia zorganizowano z inicjatywy samorządu uczniowskiego. 

Poprowadzą je dziennikarze z Radio Maryja i TV Trwam, a także wykładowcy WSKSiM. Warsztaty adresowane są głównie do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Na spotkaniu młodzi zapoznają się z tematyką m.in. zagrożeń wynikających z manipulacji telewizyjnej, radiowej oraz prasowej. Uczestnicy warsztatów mają też możliwość bezpośredniej praktyki obsługi sprzętu medialnego.

– Warsztaty są w pewien sposób odkrywcze dla młodzieży, ponieważ wiedza, która jest na nich przekazywana, tak naprawdę nigdzie nie jest dostępna. Warsztaty prowadzą specjaliści – redaktorzy z TV Trwam, z Radia Maryja i WSKSiM w Toruniu. Przyjeżdżają z profesjonalnym sprzętem: z wozem transmisyjnym, kamerami studyjnymi, oprogramowaniem, oświetleniem, profesjonalnymi mikrofonami i mixerem dźwiękowym. Wszystko po to, by w jak najbardziej profesjonalny sposób przekazać młodym bardzo ważną wiedzę nt. funkcjonowania mediów, nt. tego w jaki sposób człowiek może być manipulowany – mówi o. Marcin Krupa CSsR, koordynator warsztatów.

Wczoraj warsztaty „Zrozumieć media” odbyły się w Rakowicach Wielkich w Zespole Szkół Ekonomiczno technicznych. Patronat nad wydarzeniem objęło m.in. Radio Maryja.

 

RIRM 

drukuj