W Bielsku-Białej odbyły się warsztaty „Zrozumieć media”

W Zespole Szkół Ogólnokształcących Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki Lechner w Bielsku-Białej w piątek odbyły się warsztaty medialne pt. „Zrozumieć media”.  Prowadzili je dziennikarze z TV Trwam, Radia Maryja oraz wykładowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Adresatem warsztatowych spotkań są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Młodzi zapoznają się na nich z tematyką dotyczącą m.in.. zagrożeń wynikających z manipulacji telewizyjnej, radiowej czy prasowej – tłumaczy  o. Marcin Krupa CSsR, opiekun warsztatów.

– Warsztaty te mają na celu uczulić młodzież na korzystanie z mediów, na to, aby mądrze patrzyła na telewizję, mądrze słuchała radia czy muzyki, mądrze przyjmowała informacje dostarczane w jakikolwiek sposób, a szczególnie przez internet. Te warsztaty cieszą się wielkim powodzeniem i zaciekawieniem wśród tych, którzy są uczuleni na kwestie prawdy – szczególnie prawdy w informacjach, w mediach – i tych, którzy chcą uczulić młodzież na te sprawy – na prawdę i na manipulację – wyjaśnia o. Marcin Krupa CSsR.

Dzięki warsztatom wiele osób po raz pierwszy może zobaczyć telewizję „od kuchni”, m.in. to, w jaki sposób powstają różnego rodzaju programy.

RIRM

 

drukuj