Warsztaty dziennikarskie WSKSiM w Lublinie

W Lublinie odbyły się dziś warsztaty dziennikarskie organizowane przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu we współpracy z Radiem Maryja i TV Trwam.

W wyjazdowych zajęciach pod hasłem „Zrozumieć media” uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół w Wilczopolu Kolonii, Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie oraz prywatnego katolickiego gimnazjum i liceum im. bł. Ks. Kazimierza Gostyńskiego w Lublinie.

To już kolejne warsztaty w regionie współorganizowane przez poseł Prawa i Sprawiedliwości Gabrielę Masłowską.

– Rzeczywiście jest to kolejny raz i to nie tylko w Lublinie, ale takie warsztaty były także organizowane w Lubartowie, w Kraśniku i innych miejscowościach. Skorzystało z nich prawie 2 tys. młodych ludzi. Jestem przekonana, że młodzi są bardzo zadowoleni. To po prostu inspiruje, zachęca do organizowania kolejnych warsztatów. Każdą chwilę i okazję powinniśmy wykorzystywać, żeby edukować młodzież. Pokazywać, jak media funkcjonują, że można ich używać dla dobra, ale też można nimi manipulować, szerzyć zło. W ten sposób inspirujemy także młodzież do zainteresowania się dziennikarstwem – powiedziała poseł Gabriela Masłowska.

W trakcie warsztatów swoją wiedzą dzielą się doświadczeni pracownicy Radia Maryja, TV Trwam oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Podczas zajęć młodzi mieli okazję zapoznać się m.in. z zagrożeniami, które wynikają z manipulacji telewizyjnej, radiowej czy prasowej.

– Dowiedziałem się wielu bardzo ciekawych rzeczy, m.in. czego unikać w muzyce. Wcześniej nie byłem tego świadomy. Dowiedziałem się także wiele ciekawostek dot. programów komputerowych, które manipulują muzyką i słowami – mówił jeden z uczestników warsztatów.

W trakcie zajęć młodzi uczestnicy poznawali nie tylko teorię, ale mieli też okazję samemu wcielić się w rolę operatora kamery, realizatora dźwięku czy prezentera telewizyjnego.

 


GALERIA

RIRM

drukuj