Warsztaty dla młodzieży w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczęły się warsztaty z cyklu „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”. Uczestniczy w nich 175 osób z całej Polski.

Przez trzy dni młodzież będzie uczestniczyła w warsztatach muzycznych, prasowych, radiowych, telewizyjnych oraz informatycznych. Pracownicy toruńskich mediów przedstawią im tajniki pracy dziennikarzy, montażystów czy operatorów. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do programów telewizyjnych czy radiowych i zapoznają się z podstawową terminologią dziennikarską. Młodzież zwiedzi Toruń wraz z siedzibami Radia Maryja i Telewizji Trwam.

– Podczas ferii zimowych czy wakacji można aktywnie wypoczywać. Taką formą wypoczynku, także przez naukę, są te warsztaty dziennikarskie, w których młodzież może się realizować w różnych dziedzinach – podkreśla Grzegorz Dzięciołowski, kierownik warsztatów.

Wszystkich przybyłych do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej powitał rektor uczelni o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

– Te warsztaty, które proponujemy pomagają młodzieży przeżywać życie radośnie. W tych dniach będą się uczyć przede wszystkim rozmawiać ze sobą, ale rozmowę ze sobą rozpoczynamy od rozmowy z Panem Bogiem. Będzie czas na modlitwę. Dzielenie się ze sobą – wskazuje rektor uczelni.

Równolegle do warsztatów medialnych trwają zajęcia muzyczne prowadzone przez zespół Lumen.

– Chcemy stworzyć taką piękna grupę muzyczną. Piękną, w sensie oczywiście muzycznym. Naszym celem jest służba na Mszy św., żeby młodzież pomagała swoim kolegom śpiewać, modlić się – mówi Małkowicz Zbigniew, kierownik muzyczny zespołu „Lumen”

Zimowe warsztaty w WSKSiM zakończą się w niedzielę.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl