Włochy: wydalono Tunezyjczyka powiązanego z tzw. Państwem Islamskim

23-letni Tunezyjczyk został wydalony z Włoch z powodów bezpieczeństwa narodowego – podało MSW. Jak wyjaśniono, resort w Rzymie został zawiadomiony przez władze Tunezji o tym, że mężczyzna jest ekstremistą powiązanym z tzw. Państwem Islamskim.

Według informacji strony tunezyjskiej, przekazanych poprzez międzynarodowe kanały policyjne, obywatel tego kraju opuścił go, by „dotrzeć do Włoch bądź innych państw europejskich”.

Włoska policja, która wszczęła jego poszukiwania, zlokalizowała go w Rawennie. Tunezyjczyk został odesłany do swojego kraju.

Ministerstwo spraw wewnętrznych podało, że to 18. osoba wydalona z Włoch w tym roku jako podejrzana o ekstremizm. Począwszy od 2015 roku, gdy władze włoskie nasiliły tę formy prewencji, wydalono 255 osób.

O krokach na rzecz zwalczania ekstremizmu religijnego mówił w piątek szef MSW Marco Minniti podczas wizyty w największym w Europie meczecie w Rzymie.

Zwrócił uwagę na znaczenie porozumienia podpisanego przez władze Włoch z organizacjami reprezentującymi muzułmanów w tym kraju. Pakt ten, podkreślił, przewiduje wygłaszanie kazań w meczetach po włosku, przejrzystość w kwestii finansowania budowy ośrodków kultu, a także podejmowanie działań, których celem jest niedopuszczenie do niekontrolowanego szerzenia się zjawiska „samozwańczych imamów”, głoszących radykalne poglądy. Kilku z nich wydalono w ostatnich latach z Włoch z powodów bezpieczeństwa.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl