Teatr studencki WSKSiM wyruszył w trasę po Lubelszczyźnie

Teatr studencki „Dobry wieczór” z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wyruszył w trasę po województwie lubelskim. Pierwsze spektakle odbyły się w Nałęczowie oraz Puławach.

 „Dobry wieczór” jak co roku przyciągnął tłumy widzów.

– Kiedy tylko nadarzyła się okazja, zaprosiłam moich znajomych po to, żeby tu zemną przybyli, jesteśmy zauroczeni – mówiła oglądająca spektakl Alina Reszka.

Tym razem studenci z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wystawili komedię – „Marcowego kawalera”.

 – To sztuka, która pokazuje polską kulturę, kulturę oddolną, polskiego dworu, polskiej chaty. To jest ten nośnik, który zachował Polskę i przeniósł ją do 1918 roku, by później mogła być kulturą jawną – wyjaśniał reżyser sztuki, o. Dariusz Drążek CSsR.

Premiera sztuki odbyła się w połowie stycznia w Toruniu. Wcześniej aktorzy poświęcili setki godzin na przygotowania.

  – To jest pasja, którą realizujemy, którą rozwijamy i to daje motywację – podkreślała Marta Słomczyńska, aktorka teatru „Dobry wieczór”.

Pasja, która jest doceniana przez widzów.

 – Sztuka, kultura zawsze odgrywała ogromną rolę w jednoczeniu narodu. W naszej historii, w różnych trudnych sytuacjach pomagała przetrwać naszej niepodległości, niezależności, po prostu polskości – zaznaczyła dr Gabriela Masłowska poseł Prawa i Sprawiedliwości, która pomogła w organizacji spektaklu w Nałęczowie oraz Puławach.

Jutro w Lublinie o godzinie dwunastej w filharmonii lubelskiej teatr „Dobry wieczór” wystawi sztukę „Konfederaci barscy” Adama Mickiewicza.

TV Trwam News/RIRM

drukuj