Warsztaty dla młodzieży w WSKSIM

Dziś w WSKSiM w Toruniu rozpoczynają się wakacyjne warsztaty dziennikarsko-politologiczne dla młodzieży trzecich klas gimnazjów i szkół średnich.

Zajęcia poprowadzą specjaliści, dziennikarze i wykładowcy WSKSiM z wykorzystaniem sprzętu radiowego i telewizyjnego. Młodzież pod okiem profesjonalistów będzie mogła poznać podstawy warsztatu dziennikarskiego.

W programie przewidziano m.in. warsztaty prasowe, radiowe, telewizyjne, informatyczno-multimedialne, politologiczne, kulturoznawcze, aktorskie, taneczne oraz muzyczne.

Jak mówi o. dr Zdzisław Klafka CSsR rektor WSKSiM, organizatorzy warsztatów zadbali o rozwój zarówno intelektualny jak i duchowy uczestników. Przewidziano także spotkania z ciekawymi gośćmi m.in. zespołem Lumen i aktorami.

– Zespół muzyki sakralnej Lumen z ojcem Marcinem Krupą poprowadzą warsztaty muzyczne. Podczas tych warsztatów, połączonych z warsztatami aktorskimi, które poprowadzi w naszej uczelni wybitna aktorka Teatru Polskiego, pani Łucja Żarnecka młodzież będzie mogła pogłębić swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną związaną ze śpiewem. Młodzi będą mogli poznać zasady muzyki, podstawy czytania nut, techniki oddechowe, prace nad emisją głosu, oraz interpretacje utworów. Odbędzie się także spotkanie z Grzegorzem Kasjaniukiem, znanym dziennikarzem i publicystą muzycznym. Pozostałe warsztaty: taneczne, telewizyjne, radiowe, prasowe, kulturoznawcze, politologiczne i z komunikacji poprowadzą nasi wykładowcy z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej i pracownicy radia i Telewizji Trwam – mówi o. dr Zdzisław Klafka CSsR. [WIĘCEJ]

Dodatkowo uczestnicy warsztatów zwiedzą Radio Maryja, TV Trwam a także Toruńską Starówkę. Warsztaty odbędą się w kampusie akademickim WSKSiM przy ul. Droga Starotoruńska 3 w Toruniu. Potrwają do piątku.

RIRM

drukuj