fot. PAP/Radek Pietruszka

W Warszawie ekshumacja z grobu stewardessy Natalii Januszko

W czwartek rano, na warszawskich Powązkach Wojskowych ekshumowano z grobu stewardesy Natalii Januszko kolejną ofiarę katastrofy smoleńskiej – poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej prokurator Ewa Bialik.

Wokół cmentarza już w środę wieczorem widać było policjantów. Karawan w asyście wozów na sygnale wyjechał z cmentarza w czwartek około godz. 06.00. Ciało zostanie przewiezione do Lublina, gdzie zostanie poddane badaniom.

Do końca marca – jak wynika z ustaleń PAP – zaplanowano jeszcze cztery ekshumacje.

To już druga ekshumacja w tym tygodniu, we wtorek, po ponad dwóch miesiącach przerwy, ekshumowano 12 ofiarę katastrofy smoleńskiej, z grobu sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Wstępne badania – jak ustaliła nieoficjalnie PAP – potwierdziły tożsamość Andrzeja Przewoźnika.

Na marzec zaplanowano w sumie sześć ekshumacji; oznacza to, że do końca miesiąca przeprowadzone zostaną jeszcze cztery. Kolejnych – według informatora PAP – kilka, zaplanowano na kwiecień.

Januszko była jedną z trzech stewardes, które zginęły w katastrofie Tu-154 i jednocześnie najmłodszą z ofiar. Pracę w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego rozpoczęła w  lutym 2009 r., wylatała ok. 247 godzin.

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj