Premier Tusk dołącza do ataku na naukowców

Premier Donald Tusk dołącza do osób, atakujących parlamentarny zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy premier oświadczył, że nie jest w stanie udawać, że „poważnie traktuje Macierewicza i jego zespół” i stwierdził, że jest to „niebezpieczny dla Polski kabaret w reżyserii Macierewicza”.

Socjolog, prof. Zdzisław Krasnodębski powiedział, że kabaret ze śledztwa dot. katastrofy zrobił, ale premiera Donalda Tuska. Prof. przypomniał, że premier obiecywał Polakom tuż po katastrofie – najbardziej przejrzyste śledztwo w dziejach ludzkości.

Do tej pory jak wiadomo nawet ci przedstawiciele Komisji Rządowej nie byli na miejscu katastrofy. Niektóre badania zostały dopiero teraz przeprowadzone, inne w ogóle nie zostały przeprowadzone. Nie ma wraku, czarnych skrzynek w Polsce. No cóż, można sparafrazować pana prezydenta Chiraca, że szkoda, że pan premier Tusk nie skorzystał z okazji by milczeć – powiedział prof. Zdzisław Krasnodębski.

Od tygodnia nie ustają ataki na ekspertów parlamentarnego zespołu, kierowanego przez posła Antoniego Macierewicza.

W miniony wtorek Gazeta Wyborcza próbowała podważyć kompetencje trzech naukowców, którzy badają przyczyny katastrofy smoleńskiej. W następnych dniach zrobił to Maciej Lasek, przewodniczący zespołu ds. katastrofy smoleńskiej przy KPRM. Od badań naukowców odcięli się rektorzy, uczelni na których pracują. A dziś do ataku przystąpił premier Donald Tusk.

Prof. Zdzisław Krasnodębski jest przekonany, że te ataki są politycznie inspirowane, aby nie dopuścić do debaty ekspertów obu zespołów.

Chodzi o to, aby nie dopuścić do wspólnej konferencji którą zaproponował pan prof. Kleiber – prezes Polskiej Akademii Nauk. I chodzi o to, żeby przed kolejną konferencją smoleńską zdyskredytować tych naukowców, którzy oczywiście nigdy nie twierdzili, że badają katastrofy lotnicze. Rzekłbym rutynowo – są wybitnymi specjalistami w pewnych dziedzinach i w tych dziedzinach się wypowiadają. Nie podjęto żadnej próby, rzeczowej dyskusji. To jest jednak taka rozpaczliwa próba obrony przed – odpowiedzialnością, prawdą, dyskusją, dialogiem – zaznacza prof. Zdzisław Krasnodębski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl